+ 420 739 081 188

Diagnostics

We provide professional engine diagnostics using modern methods of diagnosis and repair facilities. If you need to diagnose your car’s engine, then contact our customer service. We’ll connect your car to a diagnostic device and check whether the engine control unit.
diagnostika

Kompletní diagnostika elektronických řídících systémů.

    • Výkonostní úpravy řídících jednotek
    • Výměny, úpravy a odstranění filtrů pevných částic FAP.

 

 

Dále provádíme výkonostní úpravy řídících jednotek.

  • Úpravy filtrů pevných částic
  • Testování elektroniky vstřikovačů paliva a nastavení
  • Nastavení a úpravy

 

 

Výkonostní úpravy řídících jednotek.
Jde o přeprogramování elektronického paměťového bloku se sériovým programem. Tímto zásahem se optimálně upravuje charakteristika vstřikování, poměr vzduchu a paliva, zapalování a využití kvalitního paliva. U turbomotorů se při úpravě také zvyšuje plnící tlak turbodmychadla. Všechny úpravy při úpravě spočívají výhradně v úpravě softwaru řídící jednotky. Neprovádí se žádný mechanický zásah do motoru. Výsledky úpravy nejsou subjektivní, ale dají se velmi dobře vyhodnocovat.

– nárůst výkonu okolo 6–11 % a točivého momentu okolo 10–14 % u atmosférických zážehových motorů
– nárůst výkonu a točivého momentu o 20–35 % u přeplňovaných motorů – vyšší tlak turba
– zvýšení točivého momentu s výrazně lepší charakteristikou v nízkém a středním rozsahu otáček
– zachování či snížení spotřeby pohonných hmot o 8–18 %
– zachování hodnot životnosti motoru a jeho příslušenství
– zachování limitu čistoty výfukových plynů podle platných norem Evropské unie

Úpravy filtrů pevných částic
Filtr pevných částic je zařízení, které má za úkol zachytit pevné částice spalin a snížit emise dieselových motorů, aby vyhověly stále přísnějším normám EU.

Jak filtr pevných částic FAP/DPF funguje?
Filtr pevných částic FAP/DPF je jakési síto, které ve výfukovém systému zachycuje nečistoty po spálení paliva ve válcích motoru. Když řídící jednotka motoru vyhodnotí, že je filtr pevných částic FAP/DPF zanešen, aktivuje proces regenerace filtru, zvýší se teplota výfukových plynů a obsah filtr pevných částic FAP/DPF projde spalovacím procesem.

Má filtr pevných částic FAP/DPF negativa?
Filtr je další překážkou ve výfuku, která brání snadnému odvodu spalin a snižuje tím výkon motoru. Postupem času se filtr zanáší až do chvíle, kdy je nutné jej vyměnit. Výměna filtru pevných částic FAP/DPF je investice ve výši 10–40 000 Kč.

Co získáte odstraněním filtru pevných částic FAP/DPF?
Díky profesionálnímu odstranění filtru pevných částic FAP/DPF nebudete muset vyměňovat po ujetí 60–160 000 km filtr. Zároveň Vám odstranění filtru pevných částic FAP/DPF vyřeší tyto problémy:

– auto po sešlápnutí plynového pedálu neakceleruje
– svítí kontrolka diagnostiky
– auto je v nouzovém režimu a tím roste spotřeba vozu
– auto se přepne do režimu regenerace, čímž roste spotřeba vozu
– auto se opětovně přepíná do režimu regenerace, může dojít k poškození motoru a jeho součástí

Motor Vašeho auta není konstruován tak, aby byl závislý na filtru pevných částic FAP/DPF. Odstraněním filtru pevných částic FAP/DPF vyřešíte tyto problémy a zároveň nesnížíte životnost ani funkčnost motoru.

Celková cena za softwarovou část:
– u automobilů do objemu válců 2,5 l – 8 000,- Kč
– u automobilů nad objem válců 2,5 l – 10 000,- Kč

Profesionální úprava filtru pevných částic krok za krokem.
Jako profesionální úpravci softwaru řídících jednotek motorů a filtrů pevných částic, provádí jak mechanické odstranění filtru FAP/DPF, tak i následnou úpravu software řídící jednotky.

Mechanická část úpravy
Z výfukového systému Vám odstraníme vložku (síto) filtru pevných částic FAP/DPF. Obtížnost se liší podle značky, modelu a motorizace Vašeho auta. U některých vozidel se odebere pouze vložka filtru pevných částic, u jiných je potřeba nahradit vložku přepážkami, zabraňujícímu víření výfukových plynů a nežádoucímu hluku vycházejícího z výfuku.
Samozřejmostí je správně provedená demontáž a zpětná montáž výfukového potrubí, kvalitně provedené svařovací práce a odborně provedená antikorozní ochrana svarů.

Softwarová část úpravy
Po mechanickém odstranění filtru pevných částic FAP/DPF, upravíme původní software řídící jednotky motoru. Software se nejdříve zálohuje pro případ, kdyby se zákazník rozhodl vrátit filtr pevných částic FAP/DPF zpět do výfukového systému. Na kopii zálohy se upraví strategie filtru pevných částic FAP/DPF a jeho součástí. Poté se upravený program nahraje do řídící jednotky Vašeho vozu.

Diagnostika
Po všech úpravách napojíme Váš vůz na diagnostický přístroj a provedeme kontrolu řídíci jednotky motoru.

Záruka
Při předání vozu s Vámi provede přijímací technik zkušební jízdu, při které si vyzkoušíte, jak se auto po odstranění filtru pevných částic FAP/DPF chová.

Na provedené úpravy Vám poskytneme záruční list se zárukou 24 měsíců na softwarovou část úpravy a také na splnění emisních hodnot (pokud nejsou přítomny jiné závady).

MENU